Wypożyczanie auta w Gdańsku

Po pomyślnym zdaniu matury, wielu absolwentów zastanawia się nad tym, co robić dalej. Niektórzy decydują się na podjęcie pracy w swoim mieście, inni zaś chcą kontynuować edukację w szkole wyższej. Dorosłe, samodzielne życie stanowi wielką pokusę, dlatego przyszli studenci bardzo często zamiast zostać w domu rodzinnym, wybierają wyprowadzkę do innego, najlepiej jak najbardziej odległego miasta.

Wynajem aut sposobem na tani transport

wynajem samochodówWśród najpopularniejszych miast wybieranych przez studentów wymienia się Kraków, Poznań, Warszawę oraz Gdańsk. To właśnie Gdańsk zwraca ich szczególną uwagę – w końcu tutaj będą mieć morze na co dzień, nie tak jak dawniej, tylko na wakacje. Z kolei Kraków i Warszawa to miasta doceniane ze względu na swoją wielkość: z pewnością świadczy to o wielu możliwościach, jakie czekają studentów po zdobyciu tytułu magistra. Przeróżne oczekiwania przyszłych studentów często sprawiają, że paczki przyjaciół z liceum wystawione zostają na próbę. W dzisiejszych czasach odległość nie jest jednak problemem – zniżki studenckie sprawiają, że już nawet za 25zł możemy przejechać pociągiem z jednego końca Polski na drugi.

wynajem samochodówZ pewnością więc osoby decydujące się na studia w Gdańsku, będą z chęcią odwiedzane przez przyjaciół z innych miast. Jeżeli chcemy pokazać naszym przyjaciołom jak najwięcej atrakcji w całym Trójmieście, a nie posiadamy własnego samochodu, pomyślmy, czy dobrą opcją nie będzie popularny wynajem samochodów w Gdańsku – tanio można wypożyczyć pojazd na przykład na weekend, ale też długoterminowo. Biorąc pod uwagę to, że za dobę możemy zapłacić jedynie 70zł, jeśli będziemy podróżować z trójką znajomych, to wystarczy złożyć się po kilkanaście złotych. To z pewnością będzie mało odczuwalne dla naszych kieszeni, a zapewni nam wyjątkowy komfort. Przede wszystkim nie będą ograniczały nas kilometry – takie wypożyczalnie najczęściej oferują jakiś limit dobowy, ale jest on naprawdę wysoki – na przykład 300 km. To znaczy, że bez wpłacania dodatkowych sum, możemy pokazać znajomym nie tylko całe Trójmiasto, ale także okolice.

Dzięki temu nie będziemy tracić czasu na poszukiwanie przystanków komunikacji zbiorowej, na oczekiwanie na autokar czy taksówkę. Warto już wcześniej przeglądać oferty wypożyczalni, bo wiele z nich oferuje naprawdę atrakcyjne promocje – na przykład darmowe doby. Działa to na różnych zasadach, na przykład w jednej wypożyczalni otrzymamy dobę jazdy za darmo przy podpisywaniu umowy najmu na 7 dni. Jeśli więc potrzebujemy samochodu na taki czas – warto skorzystać z tej możliwości.