Wyposażenie samochodów europejskich i amerykańskich

Kierowcy decydujący się na sprowadzenie pojazdów z zagranicy muszą liczyć się z wszelkimi kosztami transportu, opłaceniem cła i podatku podczas dokonywania kalkulacji. Są przypadki, że nie opłaca się zakupować samochodu ze Stanów chociażby ze względu na jego powszechną obecność nawet w krajach europejskich.

Importowanie aut ze Stanów Zjednoczonych

import samochodów z stanów	Jednak ekskluzywne marki z niestandardowym wyposażeniem, czy modele wypuszczane tylko na rynek amerykański zdecydowanie są warte swojej ceny. Ich transport nie przewyższa nawet kosztów zakupu podobnego egzemplarza w kraju. Trzeba zdawać sobie sprawę, że sam zakup i dokonanie wszystkich opłat nie stanowi zakończenia procesu sprowadzania samochodu. Niezbędne jest jeszcze wprowadzenie wszelkich modyfikacji związanych z wyglądem wizualnym pojazdu, który musi spełniać normy europejskie. Nie są to jednak tak znaczące zmiany, ponieważ wiele elementów w pojazdach jest niemal identycznych. Import samochodów ze stanów cieszy się zainteresowaniem zwłaszcza wśród modeli o większych silnikach i bogatszym wyposażeniu. Widoczne są różnice w wyglądzie deski rozdzielczej, czy rozłożeniu całej elektroniki. Dotyczy to również komponentów mechanicznych dostosowanych do poruszania się po prostych drogach. Trzeba jednak zwrócić uwagę na oświetlenie, które właśnie wśród amerykańskich samochodów nie spełnia norm europejskich.

import samochodów z stanów	Wynika to z faktu, że nie zostały one zaopatrzone w światła przeciwmgielne, a kierunkowskazy poza tym, że są czerwone to pełnią jeszcze rolę świateł postojowych. Dokonując wymiany niezbędnych elementów trzeba również pamiętać o asymetrycznym ustawieniu, aby prawy reflektor oświetlał również pobocze. W samochodach, które posiadają swoje europejskie odpowiedniki jest zdecydowanie łatwiej dokonać modyfikacji, ponieważ można zakupić części zamienne. Ostatnią rzeczą, o której trzeba pamiętać jest wydech skierowany na prawą stronę. Wedle tutejszego prawa musi ona być poprowadzona na wprost. Dopiero po wykonaniu wszystkich modyfikacji można udać się na przegląd techniczny i dokonać rejestracji pojazdu. Samochody wypuszczane na rynek europejski są zdecydowanie uboższe pod względem wyposażenia oraz pojemności silników. Pasjonaci motoryzacji decydują się na sprowadzenie pojazdów ze Stanów głównie ze względu na ich niepowtarzalność oraz większy komfort jazdy.

Trzeba jednak brać pod uwagę wszystkie koszty związane zarówno z transportem, opłatami celnymi, jak i wprowadzeniem zmian w wyglądzie auta, aby mieć pewność że cała transakcja jest opłacalna. Chyba, że dotyczy to egzemplarzy kolekcjonerskich, których cena zawsze będzie wysoka.