Własna stacja paliw?

Tankowanie pojazdów bywa uciążliwe. Czasem trzeba pokonać kilka, kilkanaście kilometrów – do stacji z dobrym paliwem lub jakiejkolwiek w ogóle, choć najczęściej tankuje się „po drodze”. Ale są takie pojazdy (np. ciągniki), których tankowanie na stacji paliw wydaje się raczej mało prawdopodobne…

Kolejne problemy związane z tankowaniem to np. różna jakość paliwa, na co nawet rzadko jeżdżące osoby zwrócą uwagę i zmieniające się ceny – niewiele trzeba, aby znów mocno podskoczyły.

Rozwiązaniem tych kwestii, prostym i sensownym, jest posiadanie własnej stacji paliw, na własnym podwórku lub terenie firmy. Np. zbiornik na olej napędowy o pojemności 5 000 zapewnia:

  • niezależność od stacji paliw i jej cen,
  • pozwala kupić paliwo taniej w cenie hurtowej, lub przynajmniej za cenę w danym okresie najniższą, co przy zmiennych cenach może być bardzo dobrą inwestycją,
  • daje pełną kontrolę nad obrotem paliwa,
  • pozwala na korzystanie z paliwa wysokiej jakości od zaufanego dostawcy,
  • zapewnia, że paliwo zawsze będzie pod ręką, bez konieczności tracenia czasu na dojazd na tankowanie

Własna stacja paliw wydaje się dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób posiadających dużą flotę pojazdów czy park maszynowy, ale także dla osób prywatnych, które chcą na dłuższą metę zaoszczędzić na paliwie.

zbiornik na paliwo