Właściwości powłok ceramicznych

To, jak prezentuje się samochód, zależy od stanu karoserii. Nawet drogie auto nie będzie wyglądać dobrze, jeśli będzie zakurzone, zabłocone i po prostu zaniedbane. Dlatego warto zadbać o lśniącą karoserię o głębokim kolorze. Oczywiście podstawą jest polerowanie, jednakże warto wiedzieć, że obecnie istnieją sposoby na skuteczne zabezpieczenie lakieru przed zanieczyszczeniami nawet na długi czas. Takim sposobem jest na przykład zastosowanie powłoki ceramicznej.

Zalety powłok ceramicznych

Powłoki ceramiczneJest to stosunkowo nowe rozwiązanie, które zyskuje jednak coraz większą popularność ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Uważana jest za jedną z najbardziej trwałych powłok chroniących lakier, ponieważ zabezpiecza karoserią nawet przez 5 lat! Wiele osób nie dowierza temu, dlatego podchodzi sceptycznie do tego tematu, ale fakty mówią same za siebie. Kto raz skorzystał z powłoki ceramicznej wie już, że jest to rozwiązanie godne swojej ceny. Uzyskana warstwa ochronna jest twarda, gładka i praktycznie niewidoczna, mocno odporna na zużycie. Właściwie nie ma czynnika środowiskowego, który mógłby negatywnie wpływać na powłoki ceramiczne – te są odporne zarówno na kwaśne deszcze, promieniowanie słoneczne, jak i na żywice z drzew czy na sól drogową.

Powłoki ceramicznePonadto zapobiegają powstawaniu rys na lakierze oraz wgnieceń czy innych uszkodzeń mechanicznych. Co ważne, nałożenie powłoki nie jest trudne i można to przeprowadzić nawet samodzielnie, stosując się do wskazówek producenta. Natomiast wiele osób decyduje się jednak na pomoc profesjonalistów, gdyż chcą mieć pewność, że cała praca zostanie wykonana poprawnie i powłoka ceramiczna będzie doskonale spełniać swoje zadanie. Powłoka ceramiczna zapewnia efekt lustra, co sprawia, że lakier wygląda naprawdę przyjemnie. Ponadto podstawową właściwością takiej powłoki ceramicznej jest to, że jest hydrofobowa – zatem odpycha brud oraz cząsteczki wody, dlatego nawet po deszczu nie pozostają na karoserii żadne zacieki. Warto wiedzieć, że powłoka ceramiczna może być stosowana nie tylko na karoserię, ale także na felgi, elementy plastikowe lub chromowane, a nawet na reflektory oraz szyby!

Możemy zatem za jej pomocą zabezpieczyć całe auto przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi! Jest to zatem wartościowa inwestycja, ponadto przeprowadzając regularną konserwację powłoki, dodatkowo będziemy wydłużać jej trwałość. Konkludując, jeżeli zależy nam na tym, aby nasze auto prezentowało się naprawdę dobrze, zdecydujmy się na jego skuteczne zabezpieczenie. Najlepiej sprawdza się w tym właśnie nowoczesna powłoka ceramiczna.