Stylowa kierownica do Mercedesa AMG

Samochody wysokiej klasy, takie jak Mercedes, zawsze muszą być wykonane z dbałością o detale. Nie tylko estetyczne wykończenia karoserii, ale również ciekawe wnętrze powoduje, że Mercedes jest przodownikiem w wyznaczaniu trendów na rynku motoryzacyjnym.

Kierownica z solidnym obiciem

kierownica amgCoraz częściej producent stawia na skórzane siedzenia oraz kierownice, które dzięki temu są odporne na wysokie i niskie temperatury. Dodatkowe elementy wykończone skórą na drzwiach sprawiają, że prosty z pozoru samochód staje się ekskluzywną limuzyną. Kierowcy, którzy mieli kiedykolwiek przyjemność prowadzić Mercedesa zapewne wiedzą, że jest to bardzo komfortowy samochód. Nie można go porównać z żadnym innym, a wszystko to dzięki wysokiej klasy wyposażeniu. W jego skład wchodzi między innymi skórzana kierownica amg, która wyróżnia się solidnym obiciem materiału, który poprawia jakość jazdy. Dzięki skórze bardzo łatwo operuje się kierownicą w terenach wymagających częstego manewrowania. Poza tym warto dodać, że w większości Mercedesów występuje półautomatyczna skrzynia biegów sterowana dzięki łopatkom znajdującym się z tyłu kierownicy. Ogranicza to pole kierowania pojazdem tylko do kierownicy i jej okolicy.

kierownica amgDodatkowym atutem jest jej multimedialność, na którą składa się między innymi sterowanie głośnością radia, czy tempomat przydatny zwłaszcza podczas dalekich podróży. Kiedy wymienia się kierownicę w swoim Mercedesie na skórzaną warto zwrócić uwagę, czy poduszka powietrzna jest w nienaruszonym stanie, czy jednak należy jak najszybciej kupić nową. Często posiadają one także wbudowaną funkcję telefonu, jednak nie z każdym komputerem pokładowym można ją sparować. Tylko konkretne modele posiadają właściwe moduły telefoniczne, dlatego najpierw trzeba dokładnie poznać możliwości swojego samochodu, by nie zakupić kierownicy znacznie je przekraczającej. Najlepiej zakładać taką kierownicę w serwisie Mercedesa, aby wszystko zostało dobrze podłączone i w trakcie jazdy nie odmówiła ona posłuszeństwa, przyczyniając się do stworzenia zagrożenia w ruchu lądowym. Kierownice w Mercedesach są jednym z głównych elementów, które przykuwają dużą uwagę. Poza stylowym wyglądem pozwalają bardzo lekko prowadzić samochód, dzięki czemu nawet po najdłuższej podróży ręce nie są zmęczone.

Poza tym wszystkie dodatkowe moduły znacznie poprawiają bezpieczeństwo, dzięki czemu nie trzeba szukać dzwoniącego telefonu, wystarczy odebrać go za pomocą przycisku znajdującego się na kierownicy. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie pod warunkiem, że komputer pokładowy również został wyposażony w takie funkcje.