Stosowanie past polerskich

Wielkość oraz twardość ziarna polerskiego ma największy wpływ na przebieg polerowania. Pierwsza kwestia jest bardzo ważna, gdyż pozwala na skuteczne zamaskowanie rys w zależności od ich głębokości. Przy naprawdę głębokich rysach powinniśmy stosować agresywne, duże ziarno, zaś z mniejszymi problemami poradzi sobie pasta z delikatnym ziarnem.

Pasty polerskie dla zawodowców

pasty polerskieMniejsze ziarno ma pozytywny wpływ także na wygładzenie powierzchni, bardzo szybko przynosi oczekiwany efekt. Równocześnie ma wpływ na zdolność lakieru do odbijania promieni słonecznych, a więc do uzyskania efektu lustra. Profesjonalne pasty polerskie mają też różną twardość ziarna. Należy na to naprawdę uważać, ponieważ zbyt twarde ziarno może doprowadzić do powstawania uszkodzeń lakieru, zaś ziarno o strukturze zbyt miękkiej będzie po prostu nieskuteczne i za jego pomocą nie da się usunąć rys szlifierskich. Profesjonaliści zwracają dużą uwagę na twardość ziarna, ponieważ od niego zależy także tempo przeprowadzania prac. Bardzo ważny jest więc dobór takiego środka, który posiada optymalną twardość i grubość ziarna. A więc stojąc przed wyborem pasty polerskiej od sprawdzonego producenta, weźmy pod uwagę to, jaką twardość ma podłoże, jakie uszkodzenia są na nim widoczne oraz jaki efekt wykończenia chcemy uzyskać.

pasty polerskieWarto wiedzieć, że dobrą alternatywę wobec past polerskich stanowi mleczko polerskie, jednakże ono nie posiada dobrych właściwości ściernych, dlatego nie sprawdzi się przy usuwaniu głębszych rys widocznych na karoserii. Jest to produkt delikatny, dlatego za jego pomocą możemy jedynie usunąć niewielkie defekty powstały na skutek zastosowania pasty polerskiej i maszynowego polerowania twardą głowicą. Jednakże jako produkt wykończeniowy mleczko takie sprawdza się znakomicie. Przy zakupie pasty i mleczka polerskiego, pamiętajmy też o odpowiedniej gąbce polerskiej, jeśli tylko będziemy polerować maszynowo. Gąbki mogą mieć różne kształty, różną twardość i szorstkość. Te najtwardsze sprawdzają się przy naprawdę widocznych i głębokich rysach powierzchni, za to najbardziej miękkie służą do polerowania końcowego. Za ich pomocą można też ręcznie nałożyć wosk czy też inne środki nabłyszczające.

Jak widać, profesjonalne polerowanie lakieru samochodowego wymaga posiadania kilku ważnych akcesoriów oraz preparatów, bez których nie da się przeprowadzić prac. Wybierając produkty najwyższej jakości, możemy mieć pewność, że uzyskamy wyjątkowy efekt, którego oczekiwaliśmy, niezależnie od tego, czy będziemy polerować ręcznie, czy maszynowo.