Samochody używane – samodzielnie sprawdzanie

W Białymstoku mamy wiele możliwości by kupić samochody używane. Mamy tam komisy, skupy, czy też prywatnych przedsiębiorców. Wiele samochodów pochodzi z naszego kraju, jednak jest też wiele sprowadzanych z innych krajów, takich jak Niemcy, Francja, czy Holandia.

Jak sprawdzić samochód używany?

samochody używane z białegostokuDlatego też nie jesteśmy pewni, co się z takimi samochodami działo zanim trafiły one do naszego kraju. Na pewno auto serwis może nam odpowiedzieć na to pytanie, ale samodzielnie też możemy to zrobić. Przed wszystkim należy sprawdzić numery VIN pojazdu, dzięki czemu będziemy wiedzieć skąd ono pochodzi i jaką drogę przebyło. Do tego sprawdzajmy tez tablice rejestracyjne czy aby nie są kradzione, albo wręcz czy samochody używane Białystok nie pochodzą z kradzieży. To najważniejsza rzecz. Potem należy sprawdzić jak jeździ samochód, czy nie traci mocy w trakcie jazdy, czy dobrze odpala. Trzeba także sprawdzić jak hamuje. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa naszego i pasażerów z nami podróżujących. Mogą to być zarówno części ford nowe jak i używane. Ważny jest ich stan techniczny, czy są sprawne. Samodzielnie możemy również sprawdzić czy samochód był klepany. Do tego sprawdzi się mały magnes. Są specjalne małe magnesy, ale taki zwykły też się sprawdzi. Jeśli zbyt mało on odchodzi to znaczy, że warstwa lakieru jest grubsza, a zatem był on ponownie lakierowany. Jeśli się przyczepia do samochodu to znaczy, że jest on oryginalny.

Sprawdzajmy po kolei maskę, bagażnik i oba boki, szczególnie progi. Również takie rzeczy jak auto klimatyzacja, radio, ogrzewanie, zmienianie biegów, czy stan opon możemy samodzielnie sprawdzić. Wtedy będziemy wiedzieć wszystko.