Pompa wspomagania i jej regeneracja

Pompa wspomagania jest tym elementem układu wspomagania, który najczęściej ulega awarii. Nic dziwnego, to ona jest sercem całego systemu. Aby więc wszystko działało w pełni sprawnie i użytkowanie samochodu było bezpieczne, w sytuacji wystąpienia awarii pompy należy jak najprędzej przeprowadzić jej regenerację.

Przeprowadzenie regeneracji pompy wspomagania

oryginalna pompa wspomagania volvoAle zanim opowiemy, na czym polega taka regeneracja, warto wiedzieć, jak w normalnych warunkach działa przykładowa oryginalna pompa wspomagania Volvo. Posiada ona specjalny zaworek ciśnieniowy, który ma za zadanie utrzymać odpowiednie ciśnienie układu niezależnie od tego, na jakich obrotach aktualnie pracuje silnik. Zawór ten przepuszcza płyn wspomagania, dzięki czemu łatwo jest wyczuć kierownicę nawet podczas szybkiej jazdy. To właśnie komfort jazdy sprawia, że nie wyobrażamy sobie już korzystania z samochodu bez układu wspomagania. Taka pompa wspomagania w Volvo pracuje nieustannie, nie ma znaczenia to, czy akurat skręcamy kierownicę czy w ogóle jej nie ruszamy. Pompa cały czas pompuje płyn, który musi znajdować się na właściwym poziomie, aby urządzenie nie zostało uszkodzone. Gdy płynu jest za mało, usłyszymy podejrzane wycie czy gwizdy, a sama pompa może w niedługim czasie się zatrzeć. Wówczas właśnie konieczna będzie jej regeneracja.

oryginalna pompa wspomagania volvoZadanie to najlepiej jest powierzyć doświadczonym, renomowanym firmom, gdyż wówczas będziemy mieć pewność, że podczas prac stosują one jedynie oryginalne części, a jeżeli zamienniki – to jedynie te najlepsze jakości pochodzące od sprawdzonego producenta. Fachowcy z odpowiednimi kwalifikacjami rozbierają oryginalną pompę wspomagania w Volvo – korpus, wirnik z łopatkami oraz zawór i zbiorniczek muszą zostać dokładnie oczyszczone. Po oczyszczeniu możliwa jest dokładna kontrola wizualna, która pozwala wykryć, który z elementów należy wymienić na nowy. Pompa montowana jest z powrotem w całość w odwrotnej kolejności niż była rozbierana, tak, aby każdy element znów znalazł się na swoim miejscu. Zregenerowana w ten sposób pompa wspomagania Volvo charakteryzuje się jakością podobną do nowego produktu. Spełnia ona najwyższe standardy i normy, dlatego można ją bez przeszkód użytkować.

Usługa regeneracji jest tańsza niż zakup nowej pompy, a przynosi podobne efekty. Dlatego właśnie regeneracja pomp wspomagania Volvo cieszy się taką popularnością i jest częściej przeprowadzana niż po prostu wymiana całej pompy. Jeżeli i my zmagamy się z problemem niesprawnego układu wspomagania, warto skorzystać właśnie z tego rozwiązania, aby nasze Volvo odzyskało sprawność.