Pojemniki bagażowe na motocykl

Każdy kierowca motocykla prędzej czy później staje przed wyborem pojemnika bagażowego, który pomieści wszystkie zabrane na podróż rzeczy. Do jazdy po mieście i najbliższej okolicy wystarczy zwykle plecak motocyklowy, ale dalsze wyprawy oznaczają, że potrzebne będzie coś większego.

Motocykliści do wyboru mają trzy typy pojemników: miękkie, plastikowe i aluminiowe.

Pojemniki miękkie są bardzo popularne wśród osób, które dopiero zaczynają przygodę z jazdą na dwóch kółkach. Ze względu na różnorodność form i rozmiarów każdy może wśród nich dobrać coś dla siebie. Są dość pojemne, mogą mieć dużo różnych, wygodnych przegródek. Nie zawsze jednak się sprawdzają, ponieważ w razie wypadku słabo chroni bagaż przed uszkodzeniem, nie wszystkie też są wodoodporne. Bez stelaża łatwo jw zgubić, mogą się również obijać o pojazd w czasie jazdy.

Innym rozwiązaniem są kufry plastikowe. Posiadają bardziej opływowe kształty, są znacznie trwalsze i rzeczywiście chronią bagaż. Minusem jest pojemność, którą ogranicza forma. Środek kufra nie jest prostokątny, a zwykle owalny, co utrudnia ułożenie niektórych przedmiotów i ostatecznie obniża pojemność kufrów.

Ostatni typ to kufry aluminiowe. Są najbardziej wytrzymałe i dość pojemne. Dzięki prostokątnemu wnętrzu pozwalają na łatwe i wygodne ułożenie bagażu. Duża liczba punktów mocujących pozwala na odpowiednie rozłożenie ciężaru (co jest istotne, ponieważ niewłaściwie zaczepiony kufer będzie przechylał się na boki) oraz zapewnia, że gdy jedno zostanie uszkodzone, to pozostałe wciąż będą dobrze spełniały swoją rolę. Główny minus stanowi kształt kufrów, który nie jest opływowy, a więc tworzy duży opór powietrza. Zauważalnie wpływa to na zużycie paliwa, szczególni przy większych prędkościach.

bagaż na motocyklu