Po co rozlicza się delegacje kierowców?

Branża transportu drogowego trudni się bardzo specyficznym rodzajem pracy. Jeszcze do niedawna praca kierowców nie należała do najprzyjemniejszych, ciążył na nich bowiem ogromny stres związany z wywiązywaniem się z terminów, jakie nakładali na nich liczący się jedynie z zyskiem pracodawcy.

Delegacje służbowe kierowców

rozliczanie delegacji kierowców To także nerwy związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi panującymi w trakcie pracy oraz zachowaniem innych kierowców na drodze. To również ogromny sprawdzian dla całych rodzin osób pracujących w ten sposób – kierowcy bardzo często znikali z domów na długie miesiące, dostając zlecenie wyjazdu za granicę lub na drugi koniec kraju. Na szczęście od niedawna obowiązują mocno zaostrzone przepisy dotyczące pracy kierowców. Na każdym właścicielu przedsiębiorstwa transportowego ciąży obowiązek zapewnienia pracownikowi komfortowych warunków pracy – służy temu między innymi rozliczanie czasu pracy kierowcy, czyli przeprowadzanie szczegółowych analiz raportów, do składania których zobowiązani są pracownicy. Prowadzący pojazdy służbowe nierzadko spędzają w podróży wiele dni – w tym czasie muszą przecież gdzieś spać, coś jeść oraz tankować paliwo. Rzecz jasna, nie mogą na to wszystko łożyć z własnej kieszeni, dlatego pracodawca jest zobowiązany do wystawiania pracownikowi tak zwanej delegacji, która pokrywa koszty związane ze specyficznym charakterem pracy.

rozliczanie delegacji kierowców Kierujący samochodami ciężarowymi mogą ponadto natrafić w trakcie wyjazdu na rozmaite utrudnienia związane z ruchem ulicznym lub niekorzystnymi warunkami pogodowymi, które mogą czasowo uniemożliwić przejazd na danym odcinku trasy. Dlatego przy rozliczaniu kierowców z wykonanej przez nich pracy trzeba wziąć wiele czynników pod uwagę. Dużym ułatwieniem w tej kwestii jest obowiązek korzystania z tachografów, czyli urządzeń pomiarowych rejestrujących całą masę danych, takich jak ruch obrotów silnika, przejechaną przez pojazd odległość, prędkość przemieszczania się czy nawet aktywność kierowcy wynikającą z częstotliwości oraz długości postojów. Analizowaniem tych wszystkich danych zajmują się profesjonalne firmy, które dzięki zastosowaniu odpowiednich aplikacji otrzymują, a następnie przetwarzają dane i przygotowują szczegółowe raporty dla właścicieli przedsiębiorstw transportowych.

W ten sposób pracodawcy mogą nie tylko rozliczyć się ze swoimi pracownikami, ale także zdać raport w odpowiednim urzędzie. Przede wszystkim jednak rozwiązanie to pozwala na stworzenie kierowcom komfortowych warunków pracy oraz zagwarantowanie im lepszego kontaktu z bliskimi.

Szczegóły na stronie http://www.analiza-tacho.pl