Oklejanie samochodów – co i jak?

Coraz częściej na ulicach widzimy samochody, które nie posiadają całkowicie gładkiej karoserii tylko logo firmy. Taki sposób reklamy jest naprawdę popularny, ponieważ jest skuteczny – na taką reklamę zwracają uwagę przechodnie, jak i inni kierowcy. Dlatego jeżeli chcemy zdobyć renomę firmy, możemy pomyśleć, czy nie będzie to dobry pomysł, zwłaszcza jeżeli dysponujemy skromnym budżetem.

Reklama na samochodzie dzięki folii

oklejanie samochodów - cena usługiPo pierwsze, jeśli chodzi o oklejanie samochodów – cena usługi nie jest wysoka. Właściwie płacisz jedynie za zużytą folię oraz za robociznę, natomiast nośnikiem reklamy jest Twój własny samochód. Odchodzą więc koszty wynajmowania powierzchni reklamowych, które w miastach potrafią być naprawdę wysokie. W końcu przestrzeni reklamowej nie jest nieograniczona liczba, dlatego firmy zabijają się o to, aby móc umieścić swoją reklamę w najbardziej widocznym miejscu w mieście, na przykład na szczycie budynku. Oczywiście aby mieć pewność, że za oklejanie samochodów nie zapłacimy majątku, powinniśmy najpierw dokładnie przejrzeć ofertę firmy, nad której wyborem się zastanawiamy. Z pewnością na jej stronie internetowej znajduje się cennik, dzięki któremu dowiemy się, ile kosztuje wykonanie reklamy na samochód. Wiele zależy tutaj między innymi od rodzaju folii. Nie można jej dobierać na oko, dlatego pod tym względem najlepiej jest zaufać profesjonalistom, którzy posiadają już duże doświadczenie w tym temacie.

oklejanie samochodów - cena usługiWszystko zależy od tego, czy chcemy okleić cały samochód czy tylko jego określoną część. W pierwszym wypadku stosuje się jedynie folie wylewane. Charakteryzują je bowiem wyjątkowe właściwości, których nie mają inne produkty – są plastyczne w taki sposób, że można je dostosować do elementów samochodu, które nie mają zupełnie prostego kształtu. Z kolei w przypadku częściowego oklejania samochodu poleca się stosowanie folii polimerowej. Ich minusem jest to, że gorzej trzymają się elementów o nierównej powierzchni. Jednakże oba rodzaje folii charakteryzują bardzo dobre właściwości wytrzymałościowe. Grafika umieszczona na takich foliach jest odporna na blaknięcie oraz na wycieranie. Mówi się, że oklejanie samochodów pozwala na uzyskanie długowiecznej reklamy.

Skorzystamy z tej usługi tylko raz, a będziemy mogli cieszyć się pięknym wyglądem pojazdu przez naprawdę długie lata. Oczywiście nie oznacza to, że dowolnym momencie nie możemy zrezygnować z folii. Wystarczy udać się do osób zajmujących się oklejaniem, którzy dla nas zdejmą tę reklamę bez najmniejszych uszkodzeń lakieru na karoserii.