Nowoczesne kamery sportowe na rower

Zwyczajna jazda na rowerze, spokojna i bez żadnych przygód – nie każdemu odpowiada. Niektórzy są przecież żądni wrażeń i chcieliby po prostu coś przeżyć. To takie osoby biorą się za jazdę enduro na rowerze. Wybierają trudne trasy, kamieniste, wyboiste, pełne błota, ostrych zakrętów, przeszkód w postaci leżących konarów – i pokonują je.

Kamera z wodoszczelną obudową

kamera sportowa na rowerEnduro potrafi dostarczyć naprawdę wiele emocji. Osoby, które cenią adrenalinę, z pewnością chciałyby swoje przygody przeżywać raz po razie, nie tylko we własnych myślach. To dlatego warto nagrywać swoje wyczyny – nagrania wideo będą doskonałą pamiątką na długie lata. Jednakże przecież nie będziemy trzymać w ręku smartfona podczas jazdy po ciężkim terenie – co zatem? Proste, dobrym rozwiązaniem są kamery sportowe na rower. Możemy je zamontować w dowolnym miejscu roweru lub też kupić kamerę, która przeznaczona jest do mocowania na kasku. Dzięki temu będzie stabilnie nagrywać obraz tego, co znajduje się przed nami. Jest to doskonały sposób, aby pokazać znajomym, z czym się zmagamy podczas swoich wyjątkowych, rowerowych wypraw enduro. Oczywiście takie kamery mogą charakteryzować się różną jakością, dlatego najlepiej wybierać coś od sprawdzonego producenta – wówczas zyskamy pewność, że oferuje nam on to, co najlepsze. A więc kamerę, która idealnie sprawdzi się nawet w najcięższych warunkach.

kamera sportowa na rowerTakie kamery sportowe na rower powinny posiadać wodoszczelną, wodoodporną obudowę – dzięki temu nawet gdy spadnie deszcz, samej kamerze nic się nie stanie, nadal będzie sprawnie działać i wszystko nagrywać. Jest to bardzo ważne, jeżeli nie chcemy, by urządzenie szybko się uszkodziło – zwracajmy więc uwagę na wykonanie obudowy przed zakupem określonej kamery. Co jeszcze jest ważne? Z pewnością możliwość zdalnego sterowania kamerą. Nie musimy sami jej włączać, kiedy już siedzimy na rowerze i pokonujemy pierwsze przeszkody. Możemy powierzyć pilot zdalnego sterowania w ręce osoby obserwującej nasze wyczyny, ona będzie odpowiedzialna za obsługę kamery. Taki rejestrator sportowy można obsługiwać także poprzez smartfon lub tablet, ponieważ nowoczesna kamera ma zawsze wbudowane Wi-Fi. Ciekawostką jest funkcja nagrywania w pętli – oznacza to, iż jeśli w pamięci kamery zabraknie miejsca, nie przestanie ona nagrywać nowych obrazów, będzie to robić dalej, tylko zastępując stare nagrania.

Jest to ciekawa opcja, która sprawia, że nie musimy pamiętać o czyszczeniu kamery z nagrań – możemy zgrać tylko filmiki na komputer, a usuwaniem nagrań z kamery zupełnie się nie przejmować. Podsumowując, kamery sportowe to doskonały wybór dla fanów sportów ekstremalnych, którzy chcą nagrywać swoje wyjątkowe przygody.