Farba w renowacji używanego samochodu

Kiedy kupujemy używany samochód, należy liczyć się z tym, że może być on w stanie znacznie odbiegającym od ideału. Jak każda rzecz, która nie jest nowa, w wyniku eksploatacji ulega w jakimś stopniu zniszczeniu. Ich poziom zależy od wielu czynników. Po pierwsze od wieku samochodu, te starsze zazwyczaj będą posiadały więcej śladów użytkowania.

Farba do odnowienia skóry

farba do skóry samochodowejDrugą kwestią jest rola jaką pełniło auto. Jeżeli wcześniej było taksówką lub należało do dużej rodziny, należy spodziewać się większych zniszczeń niż w przypadku samochodu, który był używany raz w tygodniu przez jednego właściciela. Bez względu na rodzaj i stopień zniszczeń warto taki samochód odświeżyć. Dotyczy to także wnętrza samochodu. Jakie działania w takim razie podjąć? Tak naprawdę jest to kwestia indywidualna. Czasem wystarczy jedynie umycie tapicerki, w innych przypadkach zaś wymagana jest gruntowna konserwacja. To zadanie można zlecić profesjonalnym firmom, trzeba jednak liczyć się z tym, że taka usługa będzie trochę kosztować. Osoby, które mają ograniczony budżet mogą wybrać tańsze rozwiązanie. Jeżeli dysponujemy odpowiednim sprzętem oraz produktami, możemy samodzielnie odświeżyć środek auta. W przypadku, gdy kierownica jest bardzo wytarta można ją obszyć nową skórą. Czasem wystarczy dobra farba do skóry samochodowej, która sprawi, że kierownica będzie wyglądała jak nowa. Ten sam produkt można użyć także do renowacji foteli.

farba do skóry samochodowejTo właśnie na siedzeniach najbardziej widoczne są wszelkie plamy, pęknięcia czy zabrudzenia. Mniej widoczne są na tych obszytych materiałem, bardziej zaś na skórze. Skóra jako naturalny materiał jest bardzo trwały i może być w doskonałym stanie przez długie lata. Aby zachowała się w jak najlepszym stanie należy o nią odpowiednio dbać. Najwięcej śladów wytarcia nosi oczywiście fotel kierowcy. Szybko brudzi się także jasna tapicerka. Jaki rodzaj farby do skóry będzie najlepszy? Warto wybierać te renomowanych producentów oraz te z dobrymi składami. Wiele osób radzi, aby stosować jedynie farby powstałe na bazie wody, nie na bazie rozpuszczalnika, który wysusza skórę, skracając tym samym jej żywotność. Farbę nakłada się kilkoma warstwami, ponieważ pierwsza może być zbyt słabo kryjąca.

Trzeba pamiętać, że lepiej nakładać ją cienkimi warstwami. Trzeba jednak odczekać, aż jedna z nich wyschnie, aby nałożyć kolejną. Przyjmuje się, że wystarczą trzy warstwy. Nierzadko zdarza się, że używane samochody wymagają dokładnego oczyszczenia. Te mniejsze szkody czy ślady można naprawić samemu, wystarczy, że zaopatrzymy się w skuteczne środki, przeznaczone do tapicerki skórzanej.