Czym się kierować przy wyborze plecaka motocyklowego?

Przy wyborze plecaka motocyklowego należy kierować się innymi wymogami niż przy wyborze zwykłego. Przede wszystkim należy brać pod uwagę wygodę i bezpieczeństwo.

Plecak motocyklowy powinien mieć odpowiednio szerokie, miękkie szelki i pas biodrowy, które umożliwią dobrą regulację i sprawią, że plecak będzie wygodnie leżał. Do tego ważny jest aerodynamiczny kształt. Źle dobrany i nieprawidłowo ułożony plecak nie zapewni właściwej wentylacji, a także może zadziałać jak spadochron oraz wpłynie na kierunek jazdy – krótko mówiąc, kierowcę może dosłownie zwiewać z kursu.

Dobrze, jeśli plecak posiada odpowiednie usztywnienie i podział na kilka przegród i komór, dzięki czemu można równomiernie rozłożyć w nim ciężar i nie obawiać się, że przedmioty się przesuną. Poza tym istotna będzie także wodoodporność materiału lub odpowiednie pokrowce, które zabezpieczą zawartość plecaka.

Bezpieczeństwo kierowcy zwiększą odblaskowe paski i naszywki na materiale, które mogą stanowić również element ozdobny i odróżniający plecak od innych. Poza odblaskami niektóre plecaki motocyklowe posiadają takie udogodnienia jak siateczkowe kieszenie boczne, przegródki na długopisy, karabińczyki na klucze, zabezpieczenia końcówek pasów przed powiewaniem, wodoszczelne wyjście na słuchawki czy wygodne uchwyty.

plecak motocyklowy