Akumulatory do pojazdu z systemem start stop

W każdym mieście pojawia się coraz więcej pojazdów z systemami start-stop. Zadaniem takiego systemu jak oszczędność paliwa. W mieście bowiem jazda nie jest nigdy płynna, zatrzymujemy się mnóstwo razy na światłach, zwalniamy, rzadko jedziemy naprawdę w stałej prędkości. To dlatego pojawiło się rozwiązanie jak start-stop. Jednakże aby ten system był wydajny i dobrze się sprawdzał, koniecznością jest, aby samochód posiadał odpowiedni akumulator.

Wysokiej jakości akumulatory start stop

akumulatory start stopAkumulatory start stop charakteryzują się wysoką jakością. Najważniejsza jest odporność na pracę cykliczną, a takie akumulatory mają ją naprawdę dobrą. Urządzenie utrzymuje stałą moc nie tylko na długich odcinkach, ale także na krótkich. Wydajność akumulatora start stop zależy między innymi od tego, że elektrolit jest związany w matach wykonanych z włókna szklanego. Czytając specyfikację produktu, powinniśmy zwrócić na to uwagę w pierwszej kolejności – będzie to bowiem miało największy wpływ na to, jak akumulator będzie się sprawował. Wśród parametrów akumulatorów start stop wymienia się także około 20% dłuższą żywotność w porównaniu z akumulatorem tradycyjnym, a przy tym nawet 30% większą moc rozruchową zimnego silnika.

akumulatory start stopCo jeszcze dobrego można powiedzieć o takich akumulatorach start stop? Przede wszystkim, iż ich montaż jest zupełnie bezproblemowy i może odbywać się w każdej pozycji. Ponadto niezależnie od przyjętej pozycji, nie ma obaw o wyciek, ponieważ akumulatory są odpowiednio chronione przed takimi sytuacjami. Bez wątpienia jeżeli mieszkamy w mieście, dobrym rozwiązaniem jest samochód z systemem start-stop, ponieważ będzie wiązało się to ze zmniejszeniem kosztów paliwa. Jednakże powinniśmy dokładnie zastanowić się, kto powinien być producentem akumulatora start stop. Przecież jedynie urządzenie najwyższej jakości będzie idealnie spełniać swoją rolę. Warto więc rozważyć ten wybór. Na szczęście na rynku części motoryzacyjnych dostępny jest szeroki wybór akumulatorów start stop. Jeżeli przed zakupem dokładnie zapoznamy się ze specyfikacją techniczną poszczególnych urządzeń, wówczas z pewnością uda nam się dobrać ten, który jest po prostu najlepszy.

Jeżeli nie posiadamy żadnej wiedzy na temat specyfikacji technicznych, nie wiemy, co jest najważniejsze – warto poradzić się specjalisty. Być może istnieje opcja, aby skontaktować się z doradcą pracującym dla danego producenta, który powie nam, na co warto zwracać uwagę przed zakupem akumulatora start stop. Szeroka oferta pozwoli nam znaleźć produkt, który będzie idealnie dopasowany do naszego pojazdu.